Tartu Kunstimaja ligipääsetavuse info

Tartu Kunstimaja asub aadressil Vanemuise 26. Maja paikneb Vanemuise ja Akadeemia tänava nurgal. Kunstimajas on kolm näitusepinda: suur saal, väike saal ja monumentaalgalerii.

Allpool on info majja jõudmise ning selles liikumise kohta. Näituste tiheda vahetumise tõttu ei ole siin infot iga saali hetkeolukorrast ja kuidas neis hetkel liikuda saab.

Sellekohase aktuaalse info jaoks palume ühendust võtta kas helistades numbritel 742 7671 või 5301 2277 või kirjutades sekretar@kunstimaja.ee.

Eratransport

Ligipääs eratranspordiga on võimalik peatudes Kunstimaja ees parkimiskohtadel. Tegemist on parkimise B-piirkonnaga. Parkimine on tasuline tööpäeviti kell 8–18. Parkimistasu 1 euro tunnis, tähistatult 90 minutit tasuta. Puhkepäevadel ja riiklikel pühadel on parkimine tasuta.

Ühistransport

Kunstimajale lähim bussipeatus on Pepleri, mis asub Pepleri tänaval 220 m kaugusel. Seal peatuvad bussid nr 3 ja 25.

Riiamäe peatus asub 300 m kaugusel. Seal peatuvad bussid nr 1, 2, 3, 4, 8, 9, 11, 12 ja 25.
Pauluse peatus asub 650 m kaugusel. Seal peatuvad bussid nr 1, 2, 8, 11 ja 12.

Ratasabivahenditega on Pauluse peatusest tulla kaugel, kuid samas on teekond tasasem ja äärekivideta.

Riia mäest iseseisvalt tulles on manuaalsete abivahendite kasutajatel võimalik tulla ainult kõrvalabi kasutades.

Pepleri

Pepleri peatusest, kus buss nr 3 peatub Zoomeedikumi suunal ja buss nr 25 Raudteejaama suunal:
Liikuda 100 m Vanemuise tänava suunas. Pepleri ning Vanemuise tänava ristmikul tuleb ületada fooriga tee ning keerata vasakule. Tartu Kunstimaja jääb 120 m pärast paremale poole.

Pepleri peatusest, kus buss nr 3 peatub Nõlvaku suunal ja buss nr 25 Turu suunal:
Liikuda 100 m Vanemuise tänava suunas. Pepleri ning Vanemuise tänava ristmikul tuleb ületada fooriga tee suundudes paremale poole. Otse edasi liikudes jääb Tartu Kunstimaja 120 m pärast paremale poole.

Riiamäe

Peatusest tuleb liikuda 80 m kesklinna suunas, et jõuda Akadeemia tänavale. Selleni jõudes keerata vasakule ning liikuda 200 m otse kuni Vanemuise tänavani. Sel ristmikul keerata vasakule ning liikuda otse. Tartu Kunstimaja sissepääs jääb 30 m pärast vasakule.

Pauluse

Kesklinna siseneva suuna bussipeatusest liikuda edasi kesklinna poole fooriga ülekäigurajani. Sealt ületada tee. Jõuate koolihoone juurde, millest paremalt läheb jalgtee, kuhu peab keerama. Linnast väljuva suuna bussipeatuse juurest liikuda 50 m kesklinna poole, et jõuda jalgteeni. Mööda seda teed tuleb liikuda 250 m otse kuni Vanemuise tänavani. Vanemuise tänaval keerata paremale ja liikuda 350 m otse. Teele jäävatel ristmikel on helimärguandega foorid ning juhtteed. Kunstimaja hoone jääb paremale poole.

Majast

Kunstimaja hoone on L-kujuline. Selle pikem osa on Akadeemia tänava ääres. Majal on kolm korrust. Fassaad ning aknaraamid on heledad. Aknad on mitme ruuduga. Peauks on tumedast puidust.

Sissepääs

Hoone peasissepääs on Vanemuise tänava poolt. See asub 5 m kaugusel Vanemuise tänava kõnniteest. Uks on maja keskel. Enne sissepääsu paremal pool asub hall metallist rattahoidja. Üks meeter enne ust on 6 cm kõrge aste. Siseneda saab parempoolsest uksest, millel on vertikaalne puidust käepide ukse vasakpoolsel äärel. Uksel on 3 cm kõrge lävepakk. Esikus on 2 m kaugusel välisukse vastas järgmine samasugune uks, millest pääseb fuajeesse. Mõlemad uksed avanevad väljapoole.

Fuajee

Fuajees on uksest 1,5 m kaugusel neli trepiastet, mis viivad üles. Trepi juures puudub käsipuu.

Trepist otse edasi liikudes jääb 5 m kaugusel paremale infolaud. Infolaua ava, kust saab Kunstimaja töötajaga rääkida, on 1,5 m kõrgusel.

Infolauast otse edasi on trepid, mis paremalt viivad maja ülemistele korrustele ja vasakult ukseni, kust saab maja taha parklasse ning sealt edasi monumentaalgaleriisse. Infolaua vastas 3 m kaugusel on sammas ning sambast 1,5 m kaugusel, ruumi nurgas asub istumisnurk. Istumisnurgas on seinte ääres kaks diivanit, nende ees laud ja tumbad ning seinal teler.

Väike saal

Pääs saali

Fuajeest sambast vasakult mööda 5 m pikka koridori pääseb väiksesse saali. Ruumi uksel on 2 cm kõrge lävepakk.

Ruumi iseloomustus

Väike saal on ristkülikukujuline. Pikemad küljed on umbes 10 m ning lühemad 5,5 m. Uks on saali ühel pikematest külgedest. Uksest sisenedes jääb umbes kolmandik saali paremale poole ning kaks kolmandikku vasakule poole.

Suur saal

Pääs saali

Suurde saali pääsemiseks tuleb minna fuajees treppidest üles. Trepp koosneb kahest trepimarsist, mille vahel on made. Esimesest trepimarsist üles mademele jõudes tuleb astuda paar sammu vasakule ning pöörata end ümber, et teisest trepimarsist üles minna. Käsipuu on terve trepi ulatuses ainult vasakul pool.

Teisele korrusele jõudes jääb suure saali uks trepist otse 3 m kaugusele. Suurde saali pääseb saali ukse parempoolsest osast.

Ruumi iseloomustus

Suure saali näitusepind koosneb kolmest osast. Uksest sisse astudes jõuab keskmise, suurima saali keskele. Saali pikemad küljed on umbes 13 m ja lühemad umbes 6,5 m. Selle kõrge laega ristkülikukujulise saali kummaski otsas on väiksemad ristkülikukujulised saalid. Kummagi väiksema ruumi uks on keskmise saali otsaseinte keskel. Väiksemate ruumide pikemad küljed on umbes 6,5 m ja lühemad umbes 5,6 m.

Monumentaalgalerii

Pääs galeriisse

Monumentaalgaleriisse pääseb eraldi uksest sisehoovist. Sisehoovi-parklasse saab Akadeemia tänava poolt maja kõrvalt või majast teisest uksest.

Monumentaalgalerii asub sisehoovi pool maja pikema külje nurgas. Akadeemia tänava poolt tulles jääb uks sisehoovi jõudes paremale. Ukse ees on lai platvorm, millel on majaga paralleelselt kaks astet ja neist vasakul kaldtee. Platvormi äärtel on hallid metallist piirded. Uks asub astmetest 4 m kaugusel. Sisse pääseb ukse parempoolsest osast, mille vasakul äärel on poolringjoonekujuline käepide. Uks avaneb väljapoole paremale.

Kunstimaja seest saab monumentaalgaleriisse, kui fuajees vasakpoolsest trepist liikuda 6 astet alla, seejärel liikuda otse 1,5 m ning siis keerata paremale. Uks õue jääb 2 m kaugusele. Ukse link on selle paremal äärel ning uks avaneb väljapoole. Uksest väljudes jõuab mademele. See on 20 cm kõrge aste. Astme äärest ukseni on 70 cm. Peale astmest alla astumist tuleb keerata vasakule ning liikuda 15 m otse, et jõuda galerii ees olevate astmeteni. Sisehoovis liikudes tuleb olla ettevaatlik, sest seal on maapind ebatasane ning ka parkivad autod.

Ruumi iseloomustus

Monumentaalgalerii on ristkülikukujuline. Selle pikemad küljed on umbes 9,7 m ja lühemad 5,5 m. Saali uks asub ühe pikema külje parempoolses osas. Sisenedes jääb suurem osa saali vasakule poole.

WC ning pääs sinna

Majas on võimalik kasutada kahte tualettruumi. Üks asub esimesel ning teine teisel korrusel. Hoones puudub invatualett.

Esimese korruse tualetti pääseb, kui keerata esimesel korrusel asuva väikse saali ukse juurest paremale koridori. Liikudes otse, jääb 3 m kaugusele hall uks, mis on avatud. Peale sellest läbi liikumist jääb WC uks kohe paremale. Uks avaneb sissepoole paremale. Tuli süttib ruumi sisenedes automaatselt.

Teise korruse tualetti saamiseks tuleb treppidest üles jõudnuna keerata paremale, liikuda 4 m otse. Seejärel paremale jäävast 2 cm lävepakuga lahtisest uksest läbi minnes jääb WC uks kohe paremale. Uks avaneb ruumi sissepoole. Tuli süttib sinna sisenedes automaatselt.

Veel olulist

Hoones puudub lift. Ratastooliga pääseb abi kasutades monumentaalgaleriisse ning esimesele korrusele.
Hoone ukse ees ja sees ei ole juhtteid.
Hoones puudub silmusvõimendi.