Publikuprogramm näitusel

Tuurid Tartu kunsti aastanäitusel

Tuurid Tartu kunsti aastanäitusel toimuvad:
28. detsembril kell 13.00
8. jaanuaril kell 17.30 
26. jaanuaril kell 17.00 

Tuure viib läbi näituse kujundaja Martti Ruus.
Ekskursioonid on eesti keeles ja tasuta.


Laste kunstipäev

Tartu Kunstimaja laste kunstipäev toimub laupäeval, 11. jaanuaril.

Kunstipäeva käigus tutvume käimasoleva Tartu kunsti aastanäitusega. Vaatleme ja arutleme, mida teosed meile jutustavad ning mida iga näitustel osalev kunstnik on püüdnud oma loominguga väljendada. Uurime, milliseid tehnikaid ja töövahendeid kunstnikud oma töös kasutavad.

Töötoas tegeleme sel korral plastiliini ja joonistamisega.
Töötuba viib läbi Marika Sagur.

Aeg: laupäev, 11. jaanuar kell 11–14
Kestus: 3 h
Vanusegrupp: 7–11 aastat
Grupi suurus: max 10 last

Eelregistreerimine kunstipäevale toimub 9. jaanuarini või kuni kohtade täitumiseni siin: https://forms.gle/UGgScdRmARURFJ8YA

Laste kunstipäev on osalejatele tasuta.


Vestlus kunstnikuga – Sirla

Pühapäeval, 12. jaanuaril kell 16.00 toimub Tartu Kunstimaja suures saalis vestlus kunstnik Sirlaga. Kunstnikuga vestleb semiootik ja kunstiajaloolane Indrek Grigor.

Tänavakunstnik Sirla pälvis Ado Vabbe nimelise kunstipreemia 2024. aastal. Preemiaga tunnustatakse loometööd, mis on rikastanud Tartu kunstielu ning mõjutanud laiemalt Eesti kultuurimaastikku.

Sirla loominguline panus on aastate jooksul oluliselt kujundanud Tartut rahvusvaheliselt tuntud tänavakunsti linnaks. Tema eestvedamisel toimuv rahvusvaheline tänavakunsti festival Stencibility ning Tartu linnas ringi sõitnud SLÄP kleepsubuss on toonud kaasaegse linnakunsti laiema publiku tähelepanu keskmesse.

Vestlusel tuleb juttu Sirla kunstipraktikast ning tänavakunstist laiemalt.

Vestlus toimub eesti keeles ja on tasuta.
Oled oodatud!

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.