2 X MONOLOOG & DIALOOG / Monumentaalgalerii / 06.05. – 31.05.2015

m&d plakat

2 X MONOLOOG & DIALOOG  / Monumentaalgalerii / 06.05. – 31.05.2015

Kunstniku töö kui monoloog astub suhtlusse näitusesaalis, partneriteks teised taiesed ja vaatajad. Teos, mis pärast valmimist hakkab elama iseseisvat elu, võib osaleda paljudes dialoogides, kord pääsedes mõjule, kord jäädes omaette. Vestlus võib kujuneda huvipakkuvaks ja nauditavaks, mõnikord pingeliseks ja intrigeerivaks, vahest igavaks või ebavõrdseks. Eriline koht, eksponaatide omavahelises suhtluses, on näituse saalil. Terviku saavutamiseks on vaja kunstniku töö võimalikult sobivat positsioneerimist vestlusringis. Paljugi sõltub aga vaataja ja hinnangu andja vaatevinklist.
Meie tööde dialoog sai alguse 2013 Schleswig-Holsteini kultuurisuve ürituste raames. Sealne tarbekunsti ühing oli välja valinud viis eesti kunstnikku erinevatelt tarbekunstialadelt, et esineda koos Lübeckis Sankt Annen Museum´is. Nüüd, kaks aastat hiljem, kohtume taas Saksa kevade ürituste raamesTartus.
Tartu Kunstimaja avar ja valgusküllane monumentaalgalerii annab võimaluse eksponeerida suuremaid töid. Ning lubab jälgida kahes erinevas kultuuriruumis kasvanud kunstnike tööde eripärasid ja sarnasusi.

Tartu Saksa Kultuuri Instituudi stiilne juugendlik saal on väärtus omaette. Sekkudes eksponaatide koosmõjusse, osaleb see suurepärane ruum ka ise kunstnike dialoogis.

SAKSA KUNSTNIKUD:
Barbara Diabo
Cornelia Patz-Nahm
Isabel Lange
Hanne Bay-Lührssen
Silke Lazarevic

EESTI KUNSTNIKUD:
Annika Teder
Erika Pedak
Katrin Amos
Kristiina Uslar
Mari Pärtelpoeg

 

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.