Jass Kaselaan “Majakas / Lighthouse” 25.08. – 18.09. 2016

Jass Kaselaan Majakas

 

Jass Kaselaan “Majakas”
25.08. – 18.09. 2016 monumentaalgaleriis

Avamine 25.08. kell 18:00

 

Jass Kaselaane objekt „Majaks“ oli esmakordselt eksponeeritud käesoleva aasta kevadel Tallinna Linnagaleriis. Mängimine sõna ja skulpturaalse vormi kooskõlale ning vastuolule on Kaselaant paelunud õpingutest saati – nii oli ta bakalaureusetööks kümme aastat tagasi Tartu Kõrgemat kunstikooli lõpetades abstraktne vorm nimega „Armastus“.

“Kui ma alguses püüdsin vormitust vormida, siis lõpuks tekkisid ikka mingisugused nägemused, mida see asi meenutab ja ma püüdsin sellele anda mingit püüdlust või soovi kuuluda. Inimene on tahes-tahtmata niimoodi ehitatud, et ka vormitutes asjades kipub ta nägema või leidma vormi või mingisugust konkreetset objekti” selgitas Kaselaan “Majakat” ERR-ile.

Selle selgituse alusel võib “Majakat” pidada mõtteliseks jätkuks Kaselaane 2014. aastal Artishoki Biennaalile teostatud objektile “Nimetu”. Olenemata autori väitest, et tegemist on abstraktse vormiga, nägid toona kõik selles laeva.

Jass Kaselaan (snd 1981) on üks Eesti tunnustatumaid skulptoreid. 2011. aastal pälvis ta Anton Starkopfi preemia, 2014. aastal võitis ta Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi väljaantava Köler Prize skulptuuride grupiga „Nukkude väljak“, mida eksponeeriti 2015. aastal ka Läti Kunstimuuseumis ning mis on 2016. aastast eksponeeritud Kumu Kunstimusueumi õeul. Kaselaanel on varem olnud kaks isiknäitust Tartu Kunstimajas  – 2011. aastal „Hingede rändamine“ suures saalis ning 2012. aastal „Aed“ monumentaalgaleriis.
Kaselaan lõpetas Tartu Kõrgema Kunstikooli 2006. aastal ning kaitses 2008. aastal magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemias.

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.