Pilvi Tammoja ja Erinn M. Cox „Too tüdruk“ / Väike saal / 02.09.–02.10.2022

(Scroll down for English)

Reedel, 2. septembril kell 18.00 avatakse Tartu Kunstimaja väikeses saalis Pilvi Tammoja ja Erinn M. Cox’i ühisnäitus „Too tüdruk“.

Kunstnikud esitlevad näitusel kaasaegseid ehteid, mis kujutavad, eitavad, defineerivad ja moonutavad kujutluspilte, mida me endast naistena kanname. Ehted on inspireeritud haavatavusest, tugevustest, hirmudest ja soovidest – on tõelised või kujutletud. Need räägivad sellest tüdrukust, keda sa võid tunda, kes sa võid olla.

Autorid lisavad: „Pimedas on see kõik trikk. Ja keegi ei tea. Oleme hetkes, hetkedes. Meie silmad heidavad pilgu, ajame teid naerma, oleme provokatiivsed, tantsime, joome. Teeskleme, et meil on lõbus. Murrame omaenda südameid. Ja me teeme seda ikka ja jälle.“

Pilvi Tammoja (s 1991) on omandanud moedisaini bakalaureusekraadi ja ehtekunsti magistrikraadi, mis annab talle ainulaadse arusaama vormidest ja kehast. Selle tulemuseks on mitmekesised tööd, mis on valmistatud pidevalt muutuvatest materjalidest alates siidniidist kuni malmini. Ta on eksponeerinud oma töid grupinäitustel ja moeetendustel ning on töötanud ka akende, fotokomplektide ning rekvisiitide disaini ja valmistamise kallal.

Erinn M. Cox (s 1976) on Ameerika Ühendriikidest pärit ehtekunstnik, kes elab Eestis. Tal on BFA ja MFA kraad skulptuuris ning magistrikraad ehtekunstis. Ta pälvis Galerie Marzee Graduate Prize’i ja Wallpaper* Magazine nimetas ta tulevaseks disainitäheks. Samuti on Cox USA kaunite kunstide ja kunstiajaloo dotsent ning Eesti Kunstiakadeemia külalisõppejõud. Ta on avaldanud artikleid kaasaegse kunsti, disaini, ehete ja filosoofia teemadel ning on veebiajakirja Louise & Maurice (www.louiseandmaurice.com) asutaja ja autor.

Eriline tänu: Tartu Kunstimaja, Plattform Schmunkkunst
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.
Näitus on avatud 2. oktoobrini.


Meediakajastus

Lauraliis Süldre. Tartu Kunstimajas on avatud kolm uut näitust. Kultuur.err.ee, 4. septembril 2022.

Raimu Hanson. Näitus viib mõtte rõuguredeleile, milles heina ja vilja asemel laiutavad päikesepaneelid. Tartu Postimees, 2. septembril 2022.


On Friday, 2 September at 6 p.m. Pilvi Tammoja and Erinn M. Cox will open their joint exhibition “That Girl” in the small gallery of Tartu Art House.

The artists present contemporary jewellery pieces that depict, deny, define, and distort the images we hold of ourselves as women. The works are inspired by our vulnerabilities, our strengths, our fears, and our desires — whether they are real or imagined. They are thinking about that girl: who you may know, who you might also be.

The authors add: “In the dark, it’s all a trick. And nobody knows. We are in the moment, in the moments. Our eyes throw a glance, we make you laugh, we are provocative, we dance, we drink. We pretend to have fun. We break our own hearts. And we do it again and again.”

Pilvi Tammoja (b 1991) has a bachelor’s degree in fashion design and a master’s degree in jewellery which provides her a unique understanding of forms and the body, resulting in diverse works made with an ever-changing range of materials from silk thread to cast iron. She has exhibited her work in group exhibitions and fashion shows; and has also worked on window displays, photo set designs, prop design and fabrication.

Erinn M. Cox (b 1976) is a jewellery artist from the United States based in Tallinn, Estonia. She holds BFA and MFA degrees in sculpture and a MA degree in jewellery. She was awarded the Galerie Marzee Graduate Prize and named an upcoming design star by Wallpaper* Magazine. Cox is also an adjunct professor of Fine Arts and Art History in the US and a guest lecturer at the Estonian Academy of Arts. She is a published author on topics related to contemporary art, design, jewellery, and philosophy and is the founder and writer for the online journal Louise & Maurice (www.louiseandmaurice.com)

Special thanks to: Tartu Art House, Plattform Schmunkkunst
The exhibition is supported by the Cultural Endowment of Estonia.
The exhibition is open until 2 October.

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.